Pages Menu
Categories Menu
Ładne podłogi

Ładne podłogi

O bardzo wielu różnych rzeczach trzeba pamiętać, przeprowadzając kapitalny remont w swoim domu. Jedną z najważniejszych kwestii jest to, jak zorganizuje się podłogi w pomieszczeniach dziennych, czyli sypialniach, salonie oraz na przedpokoju. Nie da się przecież ukryć, że jeśli podłoga będzie zaniedbana, płynie to na wystrój całego pomieszczenia. I wtedy nawet kominek nie pomoże.

Pomysłów może być kilka, a jednym z najczęściej wybieranych są panele podłogowe. To nie to samo co parkiet, bo i trochę rodzaj tworzywa się różni i inaczej są one układane, niż płytki parkietowe, ale wciąż jest to bardzo ładna drewniana, elegancka podłoga, która będzie cieszyć wzrok i stopę.

Trzeba tylko pamiętać o tym, że gdy już będziemy je mieli, o panele do podłóg trzeba będzie odpowiednio zadbać. Są one bowiem całkiem wrażliwe na wodę. Gdy pojawi się jej na panelach zbyt dużo, zaczną one puchnąć, czyli wybrzuszać się. Nie musi to elegancko wyglądać. Dlatego trzeba pamiętać przede wszystkim, aby odpowiednio zmywać panele na podłogi i nie używać do tego zbyt wielkich ilości wody.

Spowoduje bowiem ona wybrzuszanie się ich i być może docelowo wymianę. Warto też zainwestować w jakiś środek chemiczny przeznaczony specjalnie do czyszczenia tego typu nawierzchni. Dzięki niemu panele podłogowe zachowają odpowiednią skalę czystości, nawilżenia, a przede wszystkim nawoskowania, dzięki czemu nie będzie się na nich osiadał kurz w zbyt dużych ilościach, przez co też odkurzanie będzie łatwiejsze.

Panele są więc bardzo ładną nawierzchnią na podłogi i warto się na nie zdecydować, tym bardziej, że nie są drogie. Jednak trzeba też pamiętać o odpowiednim dbaniu o nie i utrzymywaniu ich, aby się szybko nie niszczyły.