Pages Menu
Categories Menu
Pośpiech do pracy

Pośpiech do pracy

Na polskich osiedlach bloków wielorodzinnych coraz częściej zaczęły się pojawiać ogrodzenia. Różnie jest to interpretowane. Jedni mówią, że jest to odgradzanie się od miasta i może też niby gorszych ich mieszkańców, inni zupełnie nie rozumieją tego szumu, skoro przecież bramy przesuwne są również, jak też inne elementy ogrodzenia, widoczne także w domach jednorodzinnych.

Nikt nie oburza się, ze są one ogradzane

świetny KrakówI słusznie, ponieważ mieszkańcy bloków również mają się czuć prawo bezpiecznie i dlatego też mają prawo żądać od spółdzielni, czy też jeszcze dewelopera, aby ten ogrodził takie osiedle oraz postawił bramy przesuwne. A te mogą się bardzo przydać zmotoryzowanym. Trudno sobie bowiem wyobrazić sytuację wychodzenia z samochodu za każdym razem, gdy będzie się chciało otworzyć bramę. Szczególnie może to być uciążliwe rano, gdzie wielu śpiochów zawsze za późno się budzi do pracy i potem się do niej śpieszą.

Na osiedlu powstałyby zatory przy bramie. Więc bramy rozsuwane automatycznie dlatego wydają się być idealnym pomysłem, który zaradzi takim sytuacjom i nie pozwolili im na dłuższą metę zaistnieć. Warto poprosić zarządców swojego bloku, aby zdecydowali się oni takowe bramy przesuwane zainstalować.

Tym bardziej, ze dzięki temu też na osiedlowym parkingu nie będą parkować obce samochody, co obecnie dzieje się coraz częściej. A z tym również powinno się walczyć. Przez takie zachowania osób, które mieszkają gdzie indziej, mieszkańcy osiedla nie mają gdzie zostawiać swoich pojazdów.