Pages Menu
Categories Menu
Kominek tradycyjny lub nowoczesny

Kominek tradycyjny lub nowoczesny

Dlaczego kominki elektryczne mogą być dobrym wyborem?

Zastanawiając się nad wyborem kominek, większość z nas będzie rozważać, czy może wybrać kominek gazowy, czy może kominek na paliwo stałe.

W tym wyborze zwykle pomijane są piece elektryczne. A jest to dość dziwne, ponieważ mają one sporo zalet, zaś wymieniana ich największa wada związana z kosztami energii elektrycznej w dużej mierze jest zwykłym stereotypem, z którym mam nadzieję, że w niniejszym artykule uda mi się rozprawić.

Kominek elektryczny? Czemu nie

bardzo ładny kominek w KrakowiePo pierwsze instalacja elektryczna grzewcza może być zamontowana tam, gdzie nie będzie można zainstalować kominków. Kotły elektryczne bowiem nie potrzebują komina do odprowadzania spalin, dlatego zwykle sprawdzają się w nowym budownictwie, ale również w budynkach zabytkowych w których konserwator może postawić mnóstwo wymogów, które okażą się w ostatecznym rozrachunku niepraktyczne, bo za drogie.

Nie ma też co przesadzać z kosztami, jakie może generować nam kominek na prąd. Zwróćmy uwagę na to, że nowe budownictwo jest projektowane tak, aby dobrze trzymać ciepło, dzięki czemu nie trzeba się martwić o zbytnie zużycie energii elektrycznej. Owszem w liczbach bezwzględnych zastosowanie kominków gazowych byłoby jeszcze tańsze, ale nie będą to sumy na tyle duże, aby martwić się o narażanie się na zbytnie koszty.

Muszę jeszcze dodać, że kominkami elektrycznymi bardzo łatwo jest sterować. Ich panel użytkownika dostosowuje się do wymogów i potrafi dobrać takie temperatury grzania, jakie wystarczą na zapewnienie ciepła we wszystkich pomieszczeniach.