Pages Menu
Categories Menu
Utrzymywanie ogródka

Utrzymywanie ogródka

Wiosna będzie porą roku, w której będzie można porzucić zimowe siedzenie przed kominkiem i zadbać o swój ogród. Dużo rodzin, które mają przyjemność mieszkać w domu jednorodzinnym ma swój własny ogród, dzięki czemu znajduje doskonałą rozrywkę w jego prowadzeniu a jednocześnie ma miejsce na odpoczynek po pracy, czy też zrobienie małego przyjęcia na świeżym powietrzu w sobotę po południu dla rodziny i znajomych.

Dlatego też trzeba dbać o odpowiednie systemy nawadniania

Aby to miejsce było zielone a wszystkie rośliny w nim były zdrowe i miały się dobrze. Są różne systemy do nawadniania, jakie można przy tej okazji wybrać, a przy wyborze trzeba się sugerować pewnymi wyznacznikami, takimi, jak wielkość powierzchni, czy rodzaje roślin, jakie rosną w naszym ogródku.

Inny bowiem system nawadniający przyda się w sytuacji, gdy nasz ogród to w istocie większy trawnik, plus niewielki kamieniak z kwiatkami, a inne zaś, gdy rodzina w ramach hobby decyduje się uprawiać takie rośliny, jak pomidory, czy ogórki, czy też inne warzywa o większych rozmiarach wzrostu.

Sam krzak pomidora może urosnąć nawet do dwóch metrów, dlatego też potrzebne będą inne systemy nawadniania, niż w przypadku zwykłej trawy. W tym przypadku wystarczą tradycyjne spryskiwacze.

Można zdecydować się na takie, które będą przenośne, tym bardziej, że przydomowe ogrody raczej duże nie są. W naszym klimacie tym bardziej będą one lepsze, gdyż mróz powoduje, że stacjonarne systemy nawadniające nie zawsze są dobrym rozwiązaniem. Sprawdzą się one raczej na większych powierzchniach, gdy ogród jest już dużych rozmiarów.