Pages Menu
Categories Menu
Aby dach nie przeciekał

Aby dach nie przeciekał

Dach jest taką częścią każdego budynku, która musi zostać bardzo solidnie wykonana. Przede wszystkim musi utrzymać ciężar śniegu, lub umożliwić mu jego zsunięcie się i nie może przemakać. Dlatego przy okazji montażu kominka w pomieszczeniu, warto sprawdzić kondycję tego elementu budowli. Będzie ku temu okazja, jeśli komin odprowadzający spaliny będzie zewnętrzny.

To wszystko oznacza, że co jakiś czas potrzebna jest naprawa dachu, przeprowadzana zwykle przed okresem jesienno-zimowym, który charakteryzuje się niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Naprawa dachu musi być dokonana w uzależnieniu od jego budowy, ponieważ różne są konstrukcje dachów w zależności od tego, jakie przeznaczenie ma budynek i jak duży on jest.

Dach to ważna sprawa

remont dachu wykonaj solidnieKiedyś przykładowo, a czasem ta technika wciąż jest stosowana, używano do łatania dachów papy, czyli specjalnej substancji powstającej ze zmieszania smoły z drobnymi pokruszonymi elementami, jak małe kamyczki, charakteryzującej się doskonałą nieprzepuszczalnością wody, ale też małą żywotnością – co jakiś czas trzeba było ją wymieniać. Tak naprawa dachu często wygląda jeszcze na terenach wiejskich w starym budownictwie.

Są różne dachy

Mało tego – niektórzy mają domy wciąż pokryte strzechą, a to oznacza, że co rok trzeba ją wymienić na nową. Robi się to zwykle po żniwach, gdy jest nowa słoma.

Zupełnie inaczej wygląda naprawa dachu w nowoczesnym budownictwie, ale jej idea pozostała ta sama – celem jest uszczelnienie powierzchni tak, aby nie przepuszczała ona wody, ani też niskich temperatur wychładzających wnętrze budynku. A przecież kominek ma służyć temu, aby było ciepło. W zależności do tego, z czego dach jest wykonany i jak jest chroniony, poszczególne etapy prac będą wyglądały różnie, ale doświadczony budowlaniec poradzi sobie ze wszystkimi modelami.