Pages Menu
Categories Menu
Bibelotów czar

Bibelotów czar

Często można usłyszeć, że to nie szata zdobi człowieka. Powiedzenie to zapewne można by odnieść również do mieszkań – parafrazując – że to nie wystrój zdobi mieszkanie. Ale ponieważ jednak staramy się ubierać dobrze, tym bardziej zależy nam na wyglądzie naszego mieszkania, zwłaszcza jeśli spędzamy w nim dużo czasu i jesteśmy typowymi domatorami.

Jest wiele sposobów by ożywić puste czy nudne pomieszczenie. Kominek będzie dobrym, ale nie jedynym sposobem. Efekty dekoracyjne posiadają nie tylko meble, często pięknie rzeźbione lub mające interesująca formę albo kształt. One stanowią postawę wyposażenia. Są to nie tylko szafy, kredensy, stoły czy biurka, ale także małe stoliki kawowe, pufy, miękkie sofy czy obszerne fotele.

Grunt to urządzenie mieszkania

Dzięki nim można uzyskać efekt nowoczesnego przestronnego wnętrza, rustykalnego domku, a nawet barokowy przepych pałacu, jeśli dodatkowo zostanie urozmaicony kominkiem. Kolejnym elementem zapewniającym efekty dekoracyjne są firanki, story i zasłony. W zależności od tego czy w oknach powiewają kolorowe udrapowane zwoje materiału, czy wiszą nowoczesne rolety albo żaluzje nadają one pomieszczeniu odpowiedniego charakteru. Ozdobne elementy takie jak poduszki, narzuty, obrusy również przynoszą efekty dekoracyjne i pozwalają nadać mieszkaniu pożądany klimat i styl.

Przy kreowaniu wyglądu mieszkania, należy pamiętać o umiarze. Chociaż eklektyzm jest jednym z trendów dekoratorskich trzeba pamiętać by efekty dekoracyjne były spójne. Warto się zastanowić czy aby na pewno barwny turecki kobierzec będzie dobrze wyglądał ze szklanymi awangardowymi meblami, a rattanowe fotele z ciężkimi brokatowymi zasłonami.