Automatyczny HotBox (11 x 54 x 30 cm) Wsad na bioetanol Planika Fires

Dedykowany wkład na bioetanol do kominka tradycyjnego to przyjazne dla środowiska rozwiązanie i doskonały sposób na cieszenie się ciepłem i żywym ogniem w kominku bez uciążliwości związanych z jego eksploatacją.

Zapytaj o cenę

Składasz zapytanie o produkt:

Automatyczny HotBox (11 x 54 x 30 cm) Wsad na bioetanol Planika Fires

Automatyczny HotBox (11 x 54 x 30 cm) Wsad na bioetanol Planika Fires

Dedykowany wkład na bioetanol do kominka tradycyjnego to przyjazne dla środowiska rozwiązanie i doskonały sposób na cieszenie się ciepłem i żywym ogniem w kominku bez uciążliwości związanych z jego eksploatacją.

* Pola wymagane

  

 


Dedykowany wkład na bioetanol do kominka tradycyjnego to przyjazne dla środowiska rozwiązanie i doskonały sposób na cieszenie się ciepłem i żywym ogniem w kominku bez uciążliwości związanych z jego eksploatacją. Jeżeli posiadasz tradycyjny kominek opalany drewnem to z łatwością możesz przekształcić go w biokominek przy zachowaniu dotychczasowej konstrukcji - wystarczy, że zamontujesz wkład i napełnisz go bioetanolem. Następnie możesz już spokojnie usiąść i zrelaksować się. Biokominek HotBox można umieścić również jako biopalenisko w indywidualnie przygotowanej to tego celu zabudowie.

 

OGRZEWAJ DOM, A NIE PLANETĘ


W tradycyjnych kominkach opalanych drewnem dużo ciepła ucieka przez komin. Bioetanol spala się bezwonnie, nie wydzielając przy tym dymu, sadzy ani niebezpiecznych gazów, dzięki czemu biokominki i wkłady na bioetanol nie wymagają żadnych instalacji kominowych przez co całe ciepło kierowane jest do pomieszczenia, w którym się znajdują. Przy zastosowaniu wkładów na bioetanol do tradycyjnej konstrukcji kominka zaleca się uszczelnienie komina w celu zwiększania wydajności cieplnej wkładu. 


WKŁAD HOTBOX


HotBox to nowoczesne urządzenie odpalane automatycznie (seria push button), które przeznaczone jest do zainstalowania w min. średnich pomieszczeniach (min. 27 - 45 m²). Dedykowane jest do umieszczenia w obudowie tradycyjnego kominka, jednak swobodnie można go umieścić we własnej zabudowie bądź w wykonanym na indywidualne zamówienie wkładzie stalowym. W HotBox została zastosowana opatentowana technologia spalania oparów biopaliwa (technologia BEV), a sam wkład wymaga położenia w zasięgu gniazdka (zasilanie: 230V/115V). 


Biokominek HotBox został wykonany z wysokiej jakości stali proszkowanej. Do wkładu można dodatkowo zamówić grabki dekoracyjne (Zestaw 1) oraz 3 polana, ruszt i szklaną osłonę (Zestaw 2). Wkład występuje również w wersji z pilotem.

 

DODATKOWE INFORMACJE:


- wielkość płomienia - 2 poziomy regulacji 

- wyświetlacz diodowy

- zabezpieczenie przed dziećmi

- czujnik bezpieczeństwa

- czujnik max/min poziomu paliwa

- uruchamiany jednym przyciskiem


OPATENTOWANA TECHNOLOGIA SPALANIA OPARÓW - BEV


Wkłady Automatic Burners są najbardziej zaawansowanymi i najbezpieczniejszymi produktami na rynku. Unikalna i opatentowana technologia BEV (Burning Ethanol Vapour technology) spalania oparów została wynaleziona i opracowana przez inżynierów firmy Planika. Ta nowoczesna technika doskonali proces spalania poprzez podgrzewanie paliwa i spalanie jego oparów. Paliwo nie ma bezpośredniego kontaktu z płomieniem, czego efektem jest czystsze spalanie etanolu. Jedynymi produktami spalania są H2O i CO2. Dodatkowo, paliwo nie wydziela żadnych substancji szkodliwych, jest całkowicie bezwonne i bezdymne. Optymalizacja procesu spalania pozwoliła wydłużyć czas palenia nawet do 10h.

 

W celu zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa użytkowania produktów Planika, temperatura spalania oraz sam proces spalania są w pełni kontrolowane przez wysoce zaawansowaną elektronikę i mikroprocesor. Urządzenie jest również wyposażone w wiele czujników bezpieczeństwa pozwalających na natychmiastową reakcję elektroniki na wszelkie występujące niezgodności.


 POTRZEBUJESZ POMOCY PRZY ZAPROJEKTOWANIU ZABUDOWY BĄDŹ  DOBRANIU ODPOWIEDNIEGO PRODUKTU? JEŻELI TAK TO ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NASZYM DZIAŁEM OBSŁUGI KLIENTA.

 • Wysokość11,1 cm
 • Szerokość54 cm
 • Głębokość30,3 cm
 • Waga11,5 kg
 • Moc3,3 - 5,6 kW
 • Pojemność paleniska2,5 litra
 • Czas spalania 1 l. biopaliwa - min. 2 godz.
 • Gwarancja 24 miesiące
 • Koszt dostawyDarmowa dostawa!
 • Czas realizacji zamówieniaOd 2 do 15 dni roboczych
 • Zmiana wymiarównie
 • Zmiana kolorunie
 • ProducentPlanika Fires

1 Inne produkty w tej kategorii: