Palnik Fala 300 Czarny (7,3 x 30 x 9,4 cm) Biopalenisko Kami

470,00 zł brutto

BP-005-000

Palnik Fala Kami to możliwość wkomponowania majestatycznego ognia we własną aranżację. Wystarczy wstawić palenisko w przygotowany otwór. 

Ilość:


Biopaleniska na bioetanol to możliwość wkomponowania majestatycznego ognia we własną aranżację. Palenisko w podstawowej wersji wystarczy wstawić w przygotowany otwór, przy czym nie może to być otwór w materiałach łatwopalnych ani wrażliwych na temperatury. Należy uwzględnić również, że ciepło oddawane jest nad płomień, więc nad paleniskiem nie mogą znajdować się żadne materiały łatwopalne. Jeżeli planują Państwo zabudowę nad ogniem (np. kamienną) to należy zostawić min. 50 cm odstępu nad paleniskiem tak, aby płomień miał miejsce na swobodne palenie się.

 

Marka Kami to największa różnorodność palników charakteryzujących się najwyższymi parametrami technicznymi i użytkowymi. Kami opracowało własny system zabezpieczeń, który pozwala na całkowite zniwelowanie niebezpieczeństwa spowodowanego ewentualnym niekontrolowanym wyciekiem biopaliwa z palnika.


PALNIK FALA 300

 

Palnik Fala 300 składa się w dolnej części z pojemnika wykonanego z blachy o grubości 2 mm, malowanej proszkowo farbą termoodporną na kolor czarny półmatowy, wewnątrz którego znajduje się wypełnienie ceramiczne (mata glinokrzemianowa). Jest ono niepalne, odporne na temperaturę do 1 260 st. C – nie ulega topnieniu, natomiast doskonale wchłania bioetanol i zapobiega jego pływaniu w palniku.


Górna część wkładu na bioetanol to: 


- metalowa siatka zabezpieczająca matę ceramiczną

- stalowa maskownica z otworami, wykonana z blachy o grubości 3 mm, która ma za zadanie usprawnić obieg oparów bioetanolu oraz stanowi oparcie dla pokrywy wkładu 

- ruchoma pokrywa wkładu, pozwalająca na regulację wielkości płomienia, wykonana z blachy o grubości 5 – 7 mm – w zależności od rozmiaru palnika (im linia ognia dłuższa, tym pokrywa grubsza)


Górna część wkładu na biopaliwo (czyli: siatka zabezpieczająca, maskownica i pokrywa) wykonana jest ze stali malowanej proszkowo farbą termoodporną na kolor czarny półmatowy. Palnik o tych parametrach dostępny jest również z górną częścią wykonaną ze stali nierdzewnej (INOX) lub wykonany w całości (dolna i górna część) ze stali nierdzewnej (INOX).


DODATKOWY POJEMNIK ZABEZPIECZAJĄCY


Aby dać jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa, do wkładów na biopaliwo przeznaczonych do zabudowy (np. w meblach czy bezpośrednio w ścianie), został skonstruowany specjalny pojemnik zabezpieczający. Jest on wykonany z grubej blachy (3 mm), malowany proszkowo farbą termoodporną na kolor czarny półmatowy, a w jego bocznych ściankach znajdują się otwory wentylacyjne. Pojemnik ma wymiary dostosowane do konkretnego wymiaru palnika na biopaliwo, a jego zadaniem jest „wyłapanie” ewentualnego przypadkowego wycieku bioetanolu i zapobiegnięcie przedostaniu się go do wnętrza mebla czy ściany. Pojemnik pozwala na odprowadzenie oparów biopaliwa poprzez otwory wentylacyjne i tym samym całkowite zniwelowanie mogącego wystąpić zagrożenia.


Stosując do zabudowy wkład na bioetanol wraz z pojemnikiem zabezpieczającym mamy pewność, że ciecz nie wydostanie się na zewnątrz w żadnym wypadku. Jest to dodatkowe zabezpieczenie biokominka do zabudowy. 

 

KOMPLET ZAWIERA:

 

- biopalenisko

- uchwyt do regulacji oraz wygaszania płomienia

 

BIOPALENISKO NA WYMIAR


Potrzebujesz biopaleniska na konkretny wymiar, o konkretnej pojemności lub o innej mocy grzewczej?


Skontaktuj się z nami!


OFERUJEMY RÓWNIEŻ PALENISKA W SPECJALNYCH OBUDOWACH PRZYSTOSOWANE DO WSTAWIENIA DO TRADYCYJNEGO KOMINKA

 

Są to wkłady w specjalnej obudowie, które w każdej chwili można wstawić i wyjąć z kominka – jest to idealne rozwiązanie, gdy pragniemy cieszyć się żywym ogniem bez problemów z przygotowaniem drewna, popiołem, sadzą czy brudzeniem się szyby.

 • Wysokość7,3 cm
 • Szerokość30 cm
 • Głębokość9,4 cm
 • Pojemność paleniska1 litr
 • Czas spalania 1 l. biopaliwa - od 2 do 5 godz.
 • Gwarancja 12 miesięcy
 • Koszt dostawyDarmowa dostawa!
 • Czas realizacji zamówieniaOd 2 do 10 dni roboczych
 • Czas realizacji indywidualnego zamówieniaDo 20 dni roboczych
 • Zmiana wymiarówtak - wówczas cena określana indywidualnie
 • Zmiana kolorutak - wówczas cena określana indywidualnie
 • ProducentKami

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: