Biokominek w jadalniTradycyjny kominek od zawsze kojarzył się z domowym ciepłem, stanowił klasyczny element wystroju wnętrz oraz dzięki swojemu ciepłu skupiał wokół siebie wszystkich domowników. Jednak ze względu na konieczność posiadania przewodu kominowego nie we wszystkich przestrzeniach można umieścić tradycyjny kominek. Można zainwestować w jego elektryczną wersję, jednak nie każdy przepada za atrapą ognia i ciepła.


CZYM JEST BIOKOMINEK?

Doskonałym rozwiązaniem jest nowoczesny biokominek, który dzięki swojej innowacyjnej technologii nie tylko zapewnia żywy ogień i ciepło, ale także w znikomym stopniu wpływa na środowisko, nawilża powietrze i można go umieścić w każdej przestrzeni.

 

Dodatkową zaletą biokominków jest ich atrakcyjny i niekonwencjonalny design oraz ich mobilność. Na rynku jest dostępnych wiele form i wzorów, dzięki czemu z łatwością można zaaranżować swoje wnętrze zgodnie z indywidualnym pomysłem.  Biokominek nadaje się do każdego pomieszczenia, zarówno do dużej restauracji, jak i małego mieszkania. Dzięki prostej instalacji i wygodnym użytkowaniu oraz dużemu zróżnicowaniu unikatowych form jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem przez najlepszych dekoratorów wnętrz, architektów oraz projektantów. 


Biokominki w Dzień Dobry TVN, DDTVN
JAK DZIAŁA TO URZĄDZENIE ?

Biokominek jest to znacznie wydajniejsza i bardziej ekologiczna wersja tradycyjnego kominka. Dzięki zastąpieniu drewna ekologicznym i bezwonnym biopaliwem podczas spalania nie wydziela się dym, sadza czy popiół. Biokominek emituje jedynie parę wodną i dwutlenek węgla, w ilościach podobnych do tych wydzielanych przez dorosłego człowieka. Do jego zainstalowania i użytkowania nie jest więc potrzebna instalacja kominkowa, nie wymagane są żadne pozwolenia. Biokominek stanowi nowoczesne uzupełnienie standardowego systemu grzewczego, który można umieścić w pomieszczeniach nienadających się do instalacji kominków tradycyjnych. Ważną cechą biokominków jest fakt, iż pali się w nich żywy ogień, co stanowi ich przewagę nad elektrycznymi kominkami i spełnia marzenie każdej rodziny o przytulnym domu oraz atrakcyjnym wnętrzu. 

 

Biokominek to urządzenie niezwykle proste w montażu i wygodne w użytkowaniu, a cała jego obsługa ogranicza się do uzupełniania biopaliwa. Do jego prawidłowego funkcjonowania jest jedynie potrzebna klasyczna wentylacja, która znajduje się w każdym obiekcie. Biokominki zbudowane są na ogół ze stali nierdzewnej, dostępne są także wykonane z bezpiecznego szkła hartowanego, kamienia bądź ceramiki. Najistotniejszym elementem urządzenia jest biopalenisko, które występuje w dwóch wersjach – otwartej (pusty pojemnik na płyn) bądź zamkniętej (w pojemniku znajduje się materiał absorbujący płyn, co gwarantuje jego równomierne spalanie). Rozwiązania technologiczne biokominków zapewniają bezpieczeństwo i radość z ich użytkowania.Bezpieczeństwo Biokominek

BEZPIECZEŃSTWO UŻYTKOWANIA

Biokominki są to urządzenia całkowicie bezpieczne. Ich przyjazny proces spalania wynika z faktu, że są one zasilane biopaliwem na bazie etanolu, którego skład jest odpowiednio dobrany i wypala się niemal w 100%. W wyniku spalania biopłynu powstaje jedynie para wodna oraz dwutlenek węgla, który wytwarzany w ilościach podobnych do tych wydzielanych przez dorosłego człowieka nie stanowi zagrożenia. Para wodna wpływa na wzrost wilgotności powietrza, co jest zjawiskiem niezwykle korzystnym dla zdrowia. Ponadto, w czasie użytkowania nie wydziela się dym, ani żaden zapach. Obsługa biokominka jest o wiele wygodniejsza i bezpieczniejsza niż użytkowanie tradycyjnego kominka.

 

Ponadto rozwiązania konstrukcyjne i dodatkowe wyposażenie gwarantują bezpieczeństwo użytkowania. Biokominki wykonuje  się z wysokiej jakości niepalnych materiałów, takich jak stal, szkło, kamień czy ceramika. Wykonanie zapewnia długotrwałe działanie oraz znikome zużycie materiałów. Co więcej, większość dostępnych na rynku modeli wyposażona jest w rozwiązania, dzięki którym w sytuacji przewrócenia biokominka nie dochodzi do rozlania się biopaliwa, a tym samym do nie rozprzestrzenienia się ognia. Dostępne są także biopaleniska z opatentowanymi wlewami, technologicznie oddzielonymi od komory spalania. Bezpieczeństwo zapewniają również odpowiednie certyfikaty i gwarancje udzielane przez producentów.

 

Należy jednak pamiętać, aby korzystać z biokominka prawidłowo, zgodnie z jego przeznaczeniem, instrukcją obsługi oraz zaleceniami producenta, ponieważ jedynie to zapewnia całkowite bezpieczeństwo użytkowania. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa.


 

Rodzaje biokominków, biokominki wolnostojące, biokominki wiszące, biokominki do zabudowy, biolampy, wkłady do zabudowy, biopaleniska manualne, biopaleniska automatyczne, biopaleniska, akcesoria do biokominków, szyby ochronne biokominkiRODZAJE BIOKOMINKÓW

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów biokominków, dzięki czemu można z łatwością wybrać urządzenie odpowiadające indywidualnym potrzebom. Najprostszy podział stanowi rozróżnienie biokominków ze względu na ich konstrukcję i przeznaczenie:

- Biokominki wolnostojące,

- Biokominki wiszące,

- Biokominki wiszące, które można zabudować,

- Biolampy,

- Wkłady do zabudowy,

- Biopaleniska manualne, przeznaczone do zabudowy,

- Biopaleniska automatyczne, przeznaczone do zabudowy,

- Wkłady na bioetanol do kominków tradycyjnych.

Biokominki można również podzielić mając na uwadze miejsce ich umieszczenia na: biokominki do pomieszczeń oraz biokominki zewnętrze (odporne na zmienne warunki atmosferyczne). Biokominki można rozróżnić także pod względem producentów, ponieważ produkty każdego z nich odróżnia nie tylko design, ale również drobne różnice w konstrukcji biopalenisk. My w naszym sklepie współpracujemy jedynie ze sprawdzonymi producentami biokominków, zarówno polskimi, jak i zagranicznymi, między innymi w swojej ofercie posiadamy biokominki EcoSmart Fire, Cocoon Fires, Ruby Fires, Kratki, Infire, Kami, Konpres, MCJ, EcoFire, BioDesign, Spartherm oraz SunFlower. Mając na uwadze potrzeby naszych klientów rozszerzyliśmy naszą ofertę również o akcesoria do biokominków, m.in. wprowadziliśmy do sprzedaży biopaliwo, polana i kamienie dekoracyjne, szyby ochronne do biokominków oraz dedykowane im pokrowce ochronne.


 

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ?

Specjalnie dla naszych Klientów przygotowaliśmy serwis www.ambusto.pl , w którym znajdą Państwo wyczerpujące informacje dotyczące biokominków oraz liczne porady związane z ich użytkowaniem.